Merchtem kan schaatspret niet op

vrijdag 10 februari

Merchtem kan schaatspret niet op

MERCHTEM - Al elf jaar is Merchtem officiële feestgemeente en dat zetten zij goed in de bloemetjes. Vier jaar geleden besliste burgemeester Eddie De Block samen met schepen Kris De Pauw om een ijsfeest op poten te zetten. Dit populaire evenement gaat nu voor de derde keer in vier jaar door. Twee jaar geleden overleed De Pauw onverwacht en sindsdien wordt het evenement mede georganiseerd door zijn vrouw Barbara en krijgen de winnaars van de schaatswedstrijd de ‘Grote Prijs Kris De Pauw'. Grote winnaar van de schaatswedstrijd voor plus 18 is Stijn De Pauw, een 21-jarige jongen uit Merchtem.
De wedstrijd werd opgedeeld in verschillende leeftijdscategorieën. Winnaars van het vijfde en zesde leerjaar zijn Abbeloos Ticho en Viktor Mignon. Bij de 12 tot 18-jarigen won Fisack Gerwen. Ook enkele ‘bekende' gezichten dit jaar met o.m. Guido De Pauw, vader van schalkse ruiter Bart De Pauw was weer van de partij. Ook hij is grote fan van de schaatspret in Merchtem.
De gemeente huurt ongeveer 120 schaatsen zodat de bewoners geen nodeloze kosten moeten doen. Dat is volgens De Block een must, om ook de mensen zonder schaatsen aan te moedigen. Ook is iedereen die zich op het ijs waagt verzekerd voor schaatsongevallen. Het ijs zelf moet minstens tien centimeter dik zijn, dan pas geeft de brandweer groen licht voor het evenement. "Een evenement als dit is uniek", aldus De Block. "Niet veel dorpen hebben de kans om een schaatswedstrijd te organiseren in hun dorpscentrum." Deze schaatspret werd mede mogelijk gemaakt door de personeelsleden van de gemeente die voor een puike organisatie zorgden. (LVdS)