Samenwerking jeugd FC Wambeek en KSKL Ternat

zondag 31 januari

TERNAT - De geplande samenwerking tussen de jeugdwerkingen van KSKL Ternat en FC Wambeek wordt niet door iedereen in volle vertrouwen tegemoet gezien. KSKL is vragende partij voor een intensieve samenwerking omdat de jeugdterreinen aan de Heidestraat in Lombeek dreigen verloren te gaan. Maar ook het jeugdbestuur van FC Wambeek ziet de samenwerking in een betere infrastructuur wel zitten. Toch gaan een aantal jeugdspelers van FC Wambeek in het verweer. Zij vrezen een opslorping door KSKL.
De terreinen in Lombeek liggen in de zone voor de uitbreiding van spoorlijn 50A. Wat er na die uitbreiding aan infrastructuur zou overblijven is onvoldoende voor 300 jeugdspelers. Anderzijds is de jeugd van Wambeek al lang vragende partij voor betere infrastructuur en een kunstveld. ‘Komt daarbij dat het onderhouden van de verschillende sites de gemeente handenvol geld kost', zegt schepen van Vrije Tijd Luc Wachtelaer (LVB).

Enkele jeugdspelers van FCWambeek menen dat het om niets minder dan een fusie gaat en zij zijn intussen gestart met een protestactie. Van het opslorpen van Wambeek door Ternat is echter geen sprake. Ternat in landelijke en Wambeek in provinciale kunnen perfect naast elkaar bestaan. Maar een gecoördineerde jeugdwerking met een betere infrastructuur zou beide ploegen ten goede komen, meent schepen Wachterlaer.