Tour doet Meise aan

donderdag 15 oktober

Tour doet Meise aan

MEISE - Vier juli 2010 wordt een hoogdag voor Vlaams-Brabant in het algemeen en Meise in het bijzonder. De tweede rit in de Ronde van Frankrijk eindigt in Brussel en doet - als eerbetoon aan een jarige Eddy Merckx - Meise aan. Een eerbetoon dat in de Sint-Elooigemeente naar waarde wordt geschat.
Volgend jaar wordt Eddy Merckx (omwille van zijn honger naar overwinningen ook "de kannibaal' genoemd) precies 65. Hij is wellicht onze (en niet alleen onze!) grootste wielrenner aller tijden. Er is nauwelijks een wedstrijd te noemen die Eddy niet (meermaals) gewonnen heeft. Dat de Ronde van Frankrijk hem wil eren met een doortocht in Meise is dan ook niet meer dan normaal.
Toch brengt het kopzorgen mee voor zowel het gemeente- als het provinciebestuur. Zo is het waarschijnlijk nog even wachten om het definitieve parcours (richting Brussel) te kennen. Dan wordt meteen duidelijk welke gemeentes uit onze Goeiedagregio de rennerskaravaan zullen zien doortrekken. Voor wielerliefhebbers alleszins een vooruitzicht om erg blij over te zijn. Voor de gemeentebesturen extra werk. Maar je hoort niemand klagen want de Tour blijft dé wielerwedstrijd bij uitstek en een doortocht een unieke belevenis. Nog 262 keer slapen!