Asse-Zellik en Essene nek aan nek in titelrace

maandag 22 februari

Opwijk moest voor de twee week op rij aan de bak tegen een koploper uit het klassement.  Afgelopen weekend was de derby tegen Grimbergen dan ook extra geladen.  De 5-0 pandoering van de openingsspeeldag lag nog vers in het geheugen en Opwijk wou koste wat het kost die blamage wegspoelen.  Jammer genoeg kon Opwijk de stunt van tegen Duffel niet herhalen en werd er met 0-2 verloren.  Al bij al een logische zege voor Grimbergen dat dankzij deze 3 punten alleen aan kop komt.  Voor Opwijk blijft het knokken voor het behoud.  De ploeg staat nu op de 12de plaats met 23 punten. 

In 3de Provinciale F blijft Mollem sterk presteren.  Afgelopen weekend zorgden Tassenoy, Van Rossem en Peeters voor een fel bevochten overwinning tegen Ramsdonk.  Het werd uiteindelijk 3-2 voor de thuisploeg en daarmee schuif Mollem weer wat verder op in de stand.  De promovendus staat nu op  de 7de plaats met 27 punten.  De top 5 komt dankzij de sterke resultaten zelfs in het vizier.  ***  In Merchtem zette Stijn De Valck een scheve situatie na de rust volledig recht met een loepzuivere hattrick tegen Affligem.  Met zijn 3 doelpunten legde Stijn meteen de eindstand vast op 3-1.  Een 9de overwinning dus voor Merchtem dat over Wemmel naar de 3de  plaats in het klassement springt.  Na een moeilijke periode lijkt FC Merchtem 2000 dus weer mee te doen voor de prijzen.  De kloof met leider Schaarbeek is echter wel al opgelopen tot 9 punten.  *** Mazenzele moest naar leider Schaarbeek afgelopen weekend en dat is nooit makkelijk.  Op de synthetische ondergrond vocht Mazel voor wat het waard was, maar moest het zich uiteindelijk toch gewonnen geven met het kleinste verschil.  Geen stunt dus voor Mazenzele dat op die manier net boven de gevarenzone blijft hangen.  De ploeg staat nu op de 12de plaats met 18 punten.  ***  Relegem kwam op eigen veld al vrij snel op achterstand, maar na goed 20 minuten spelen nam de thuisploeg het heft in handen.  Roelands, Malbranque en nog 2 keer Roelands legden de eindstand vast op 4-1.  Een belangrijke overwinning voor Relegem dat nu weer wat ademruimte heeft in de strijd voor het behoud.  Relegem staat nu op de 10de plaats met 23 punten. 

In 4de Provinciale D, knoopte leider Asse Zellik na een aantal mindere resultaten weer aan met een klinkende overwinning.  Op bezoek bij Nieuwenrode werd het maar liefst 0-7 voor de fusieclub.  Topschutter Del Coral paste zich wonderwel aan aan het nieuwe spelsysteem en scoorde maar liefst 4 doelpunten.  Ook Van Nuffel scoorde 2 doelpunten.  Asse Zellik blijft zo de leiding delen met Essene.  Beide ploegen hebben nu 43  punten.  ***  Asse ter Heide kon niet profiteren van de misstap van Groot Bijgaarden om op te schuiven in de stand.  Asse ter Heide verloor zelf met 1-0 op het veld van Ritterklub en bleef met lege handen achter.  Jammer dus voor ter Heide dat bovendien Sint Jozef Londerzeel naast zich moet dulden op de 5de plaats in het klassement.  ***  Kobbegem maakte het Borght behoorlijk moeilijk afgelopen weekend.  Tegen de nummer 3 uit de rangschikking, kwam Kobbegem zelfs op voorsprong via De Proost.  Jammer genoeg kon Kobbegem deze voorsprong niet vasthouden en werd het uiteindelijk 2-1 voor de thuisploeg.  Toch weer een sterke prestatie van Kobbegem dat op de 12de plaats in het klassement staat met 17 punten.  ***  Eendracht Peizegem kreeg afgelopen weekend de kans om het seizoen wat meer glans te geven.  Het moest namelijk op bezoek bij co-leider Essene.  Hoewel Peizegem het niet onaardig deed, moest het toch de wet van de sterkst ondergaan en ging Peizegem uiteindelijk onderuit met 2-0.  Geen stunt dus voor Peizegem dat wat verder wegzakt in het klassement.  De ploeg van ‘den Boskant’ staat nu op de 10de plaats met 25 punten.